SEARCH~~~~~~~~~ARCHIVE~~~~~~~~~~CONTACT~~~~~~~~~~~ADMIN~~~~~~~~~~INFO~~~

"Pravá láska"

30. listopadu 2014 v 18:44 | D☮shie |  Articles
Untitled
Pravá láska. Uhm. Můj názor na pravou lásku? Je opravdová. A to se vším všudy!
Často, když se podívate okolo sebe, můžete vidět relativně zamilované páry. Možná jsem naivní, ale velmi silně na tu "pravou" lásku věřím. A vždycky když se s někým bavím, mám pocit, že všichni okolo mě už zapomněli co ta pravá láska vlastně je. A právě proto jsem nahoře ↑ odpověděla na otázku jaký je můj názor na tento druh lásky, slovem "opravdová". Spousta lidí se totiž díví, že jim nevydrží vztah, i když si vzájemně neříkají pravdu. A to je ta "opravdovost".


Snažila jsem se na internetu najít online verzi výkladového slovníku, smutné je, že žádný ze slovníků, které jsem našla slovo "opravdovost" nevykládá. Pokusím se ho tedy vyložit sama:
Opravdový= odvozen ze slova "pravda"
pravda
= skutečnost
≠ lež
To znamená, že když někdo lže neříká pravdu.
Smutné je, že v dnešní době je moderní lhát o všem. Lidé si často neuvědomují o čem všem lžou, aniž by museli. Např. Kypřejší lidé lžou o tom co jedí. Když se jich zeptáte "Jedl jsi dneska něco?" neodpoví vám "Jo byl jsem v mekáču a pak jsem si koupil jestě v lidlu po cestě energiťák." raději řekne: "Nó jen snídani." nebo "Né dneska jsem vůbec nejedl." A proč? Lidé mají strach co si o nich ti druzí pomyslí, ale sakra když už s někým "chodíte", tak proč automaticky nepočítáte s tím, že ten člověk Vás má rád? A ten člověk Vás má rád i když jíte burgry, i když jíte rohlíky, i když nejíte. Je zbytečné kuli tomu lhát a hlavně, v momentu kdy řeknete nějakou takovou lež se "sebezapíráte" a to neublíží nikomu jinému tolik, co Vám. Někdy si to ani člověk neuvědomuje, že to, že lže v maličkostech, mu ubližuje. Ale v momentu kdy člověk má depresi, z čehokoliv, hrozně to k tomu, aby se sám na sebe zlobil přispívá. Třeba si pak říká "Já vlastně nevím kdo jsem?" Protože je z toho zmatený. Provádí malé lži, kterými si nevědomky zkresluje svůj život v očích ostatních. A když se pak podívá z obou pohledů, zjistí, že je nešťastný, protože v očích jiných je lepší než ve skutečnosti je.
A to neplatí jen u toho když zapíráte jídlo. Ale třeba známky, nebo cokoliv jiného. Člověka prostě lži ničí. Ale protože jsem už začala s těmi hamburgery, chci se k tomu ještě na chvilku vrátit. Takže otázka zní: "Jedl jsi dneska něco?" Zkusme si vzít tu pravou verzi. Říct jí pravdivě, ale trošku víc od srdíčka: "Jo, dneska jsem byl v McDonald's, a pak jsem si koupil jestě energiťák. Poslední dobou je toho na mě fakt moc. Nestíhám jíst ani pít, zapomínám na to, pak mám křeče v bříchu. A energiťáky jsou to jediný co mě drží vzhůru, víš kolik toho teď máme do školy." Nevypisuju to tady abych zněla jako děsnej klaďas, ale proto, aby jste pochopili co mám na mysli. Protože když si přečtete všechny tři uvedené možnosti odpovědi, zjistíte, že právě díky té třetí se oba dva ti lidé můžou cítit dobře, protože jasně ví co ten druhý právě prožívá. A tázající se nemůže mít žádné předsudky. A odpovídající špatný pocit z malé lži, nebo z malého sebezapření. Může mít leda tak strach co si o něm ten druhý pomyslí. Ale pokud ho ten druhý má rád, může leda tak docenit, že je k němu upřímný a řekne mu to narovinu. Aby mu mohl případně pomoct. Ve vztahu totiž mají být na všechno 2 lidé.
Často, hlavně mi teenageři, se vymlouváme třeba na rodiče - to je také sebezapírání. Třeba dívka nechce být v nějaké společnosti, tak jí jednoduše zavolá maminka, že musí domů. Nebo když nechceme jít ven máme zaracha atd... Proč prostě těm lidem neřekne, že s nimi trávit čas nechce? Ušetřila by si zbytečné starosti, a neměla v sobě špatný pocit, že zneužila maminčina jména.
Celkem jsem se rozepsala, no hlavně jsem chtěla poukázat na to, že lidé mají tendenci často lhát, a právě se sebezapírat, což jim ubližuje nejvíc. Hlavně ve vztazích. A když svému protějšku lžete, nebo mu neříkáte celou pravdu, nebo mu prostě neřeknete, že se Vám něco na jeho chování nelíbí... Jak můžete chtít aby Vám ten vztah vydržel navždycky? Lidé co spolu jsou celý život - jakože jich je vééélka spousta, si říkají pravdu. Jsou k sobě upřímní. Nehádají se. Takové ty upřímné - opravdové vztahy poznáte snadno, řekla bych na první pohled.
Opravdovost a upřímnost dokáží měnit pohled na věc.
Tímhle článkem nechci nikoho urazit, samozřejmě i párům co si lžou a jsou k sobě neupřímní vztahy fungují, ale právě díky častým hádkám, které předešlé dvě věci způsobují, jsou jejich vztahy mnohem křehčí a nesou sebou víc bolesti a slz.
Moje rada zní, že když jdete do vztahu, měli by jste k sobě být už od začátku upřímní.
A jak říká můj oblíbený zpěvák Kurt Cobain: "Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi."

 


Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 3. prosince 2014 v 13:30 | Reagovat

Se lhaním, teda lépe řečeno s nelhaním, jsem na tom dobře. Ono je totiž pohodlnější mluvit pravdu. Člověk pak totiž nemusí mít paměť jak slon, aby si, když je třeba vzpomněl, co komu říkal a zbytečně se nezaplétal do ještě větších lží. :) A opravdovou lásku jsem si asi vzala za manžela vzhledem k tomu, jak už spolu dlouho jsme a zatím se to nehodláme změnit. ;-))

2 Jana Jana | Web | 3. prosince 2014 v 15:34 | Reagovat

Jaruš to napsala dobře :-) Ale je tu ještě něco, proč vlastně lhát? :-)

3 Butty Butty | Web | 3. prosince 2014 v 15:48 | Reagovat

Hezky jsi to napsala, dobré a zamyšlení vhodné! :-)

4 pavel pavel | Web | 3. prosince 2014 v 21:04 | Reagovat

Nejraději lžou malé děti a to jim zůstane do konce života. Jak říká Jarka, raději říkat pravdu a pak si ty lži nemusí pamatovat a zatěžovat se tím. :D

5 Choi Mari Choi Mari | Web | 3. prosince 2014 v 21:47 | Reagovat

Já tedy nikdy ve vztahu nebyla, takže s tímhle žádné zkušenosti nemám. Sama se ale snažím nelhat. Samosebou, že každý někdy zalže v maličkosti (jako věty typu "Mám se dobře", když se nám zrovna nechce moc mluvit o problémech atd.), ale snažím se vždycky říkat pravdu. Je to kvůli tomu čemu věřím a totiž, že duše je to nejcennější, co máme a každý špatný skutek jí bolí a zraňuje a mezi to se počítá i lhaní.

[4]: Jako au-pair má na starosti děcko, co lže snad o všem. Zapírá, že si nevyčistil ráno zuby, vykládá svým kamarádům o filmech, které nikdy nevyděl, o hračkách, které prý má (a přitom je to jenom lež), atd. Já i jako dítě lhala spíš výjimečně, takže tohle jeho lhaní mi dost leze na nervy.

6 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 9:23 | Reagovat

Moc pěkně jsi to napsala, ale moje první láska nebyla vůbec pravá, vím že to bude znít divně, ale moje první láska byla omyl a já to tak chtěla, pochopila by jsi to, kdyby jsi mě znala, takže já mám první opravdovou lásku až teď, kdy mám přítele už přes dva roky a to je můj třetí kluk :-)

7 Káťa Káťa | 13. prosince 2014 v 16:43 | Reagovat

Je to pěkně napsaný, jen co když nechceš někomu ublížit?? Pro mě je třeba utrpení říct ,,promiň, není mi příjemný s tebou trávit čas'' :) jinak je to zajímavý članek ;)

8 Kia Kia | Web | 13. prosince 2014 v 17:15 | Reagovat

Musím říct, že naprosto s Tebou souhlasím a docela se v tom i vidím. Řekla bych, že s tím, s kým jsem dnes, to pravá láska je ... :)

9 Elis Elis | Web | 13. prosince 2014 v 17:42 | Reagovat

Pravá láska existuje, není to žádný mýtus, ale řečeno slovy básníka, láska je jak květina a musí oba o ni pečovat, jinak uvadne...

10 Beatricia Beatricia | Web | 13. prosince 2014 v 17:43 | Reagovat

Krásný filozofický článek o lži a pravdě. Moc hezky jsi to rozebrala.
Je zde také otázka lež z milosrdenství, kdy by pravda hluboce ublížila. To nevím, jak tento problém vyřešit.☼☼☼

11 Dashie <3 Dashie <3 | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 18:05 | Reagovat

[1]: To je krásné a moc ti to přeju, je fajn vědět, že někteří lidé mají podobný přístup. I já doufám že si svého nynějšího přítele jednou vezmu :)

[2]: Proč vlastně lhát je sepsáno v článku, lidi lžou ze strachu o svoji pověst například

[3]: Díky

[4]: S těmi malými dětmi to vidím tak, že oni teprve dochází na to, co to lež je. A také je pro ně těžké balancovat mezi lží a realitou. Znám spoustu případů dětí, které se do svých lží zamotali natolik, že ani v dospělosti se jich nevzdají. A oproti tomu, myslím, že spousta dospělých z lží nevyrostla. Proto s tím nesouhlasím. Tvrzení, že děti lžou pravdivé je. Ale nejvíc si nemyslím. Jen na dospělých to poznáte míň ;)

[5]: To, čemu věříš je krásné. Strašně moc se mi líbí jak jsi to napsala. Jasně, že člověk dělá drobné lži, když s emu o nich zrovna nechce mluvit, ale i tím si podle mého nevědomky ubližuje. Protože je neupřímný k okolí a s části k sobě.

[6]: Přeju ať ti to s přítelem vydrží. Spíš bych byla raději kdyby jsi mi rozepsala proč to byl "omyl" a "chtěla jsi to tak" ale chápu tvé soukromí. Moje první dětské pobláznění (kdysi z mých úst nazývané láskou) bylo "podobné" kluk- spolužák mi ubližoval a já ho na oplátku milovala, měl mě rád. Říkal mi věci co jiným ne a byl můj nejlepší přítel ale moje láska k němu byla omyl.

[7]: Super slovo "Utrpení" pokus př tom máš vyloženě tento pocit chápu, lidé trpí na všechno možné. To je milosrdná  lež, kdy tomu člověku ublížit nechceš. Tyto lži chápu, a bohužel i já po nich občas zašmátrám. Ale v duchu si myslím, že to není správné.

[8]: Můžu se jenom zeptat, na základě čeho, by jsi to řekla? // teď nechci aby to vyznělo špatně jen mě to zajímá

[9]: To je taky pravda

[10]: Už káťa [7]: se mě na ní ptala, a odpověď je kupodivu stejná. Mě osobně i tato lež v duši trápí a pociťuji jí jako křivdu. Ale souhlasím, že čas od času je dobré po ní sáhnout.

12 Kia Kia | Web | 13. prosince 2014 v 18:30 | Reagovat

[11]: Splňuje defakto všechny podmínky, které jsem si u své polovičky představovala. Jsme spolu cca 8 měsíců a i po takhle dlouhé době jsme neustále do sebe zamilovaní, jsme na sobě fixovaní, je na mě hodný, jemný, laskavý, blbneme spolu jako nejlepší kamarádi ... milujeme se čím dál víc. Lepšího jsem nepotkala. :)

13 Maky, maci Maky, maci | Web | 13. prosince 2014 v 19:20 | Reagovat

Jo se třídou to je nejlepší. XD

14 Van Vendy Van Vendy | Web | 13. prosince 2014 v 19:48 | Reagovat

[10]: Beuš, lhát. Nebo aspoň tu pravdu neříct...

K pravdám - jsou pravdy a pravdy. Říct někomu, že někam nejdeme, protože nám není dobře, zní líp, než říct, že někam nejdeme, protože o tu společnost nestojíme. To totiž znamená dát najevo, že nestojíme ani o společnost toho, kdo nás zve - a ten někdo nás časem může přestat zvát na cokoliv. Navíc, nikdo neslyší rád, že je nudný nebo pro někoho protivný.
Jsou lži a lži, některé jsou opravdu odporné a shazující (vymýšlení lží o někom druhém, pomlouvání, ale i nadměrné přikrašlování vlastního života), a jsou lži ohleduplné a milosrdné.
O lžích milosrdných by se taky dalo polemizovat. Říct své kamarádce, že jsi viděla toho jejího objímat se s jinou? Nebo neříct a nechat ji, ať na to přijde sama? Navíc není objetí jako objetí, může jít o přátelské objetí s přáním k narozeninám (offšem francouzáky do toho nepatří). Nebo si podat toho jejího a promluvit si s ním? A co lhaní v případě nemoci? Myslím, že krutou pravdu je nejlepší vyslechnout od doktora. A ne oklikou...
Pokud jde o lhaní ve vztahu - lidi by si měli věřit. Takže, nelhat. A pokud jde o některé momenty, tak o nich prostě nemluvit. Ostatně, vyslepičit na sebe všechno od a do zet, taky není zdravé - určitá dávka tajemství by měla v lidech zůstat, dokonce i ve vztahu. Ale nelhat si, to je základ.

15 Van Vendy Van Vendy | Web | 13. prosince 2014 v 19:50 | Reagovat

[10]: Ono ještě záleží, o jakou situaci by šlo, tady je těžko říct, co je dobré a co ne. Ale myslím, že ten rozdíl cítíš sama velmi dobře. :-)

16 stuprum stuprum | Web | 13. prosince 2014 v 20:22 | Reagovat

Jojo, buďte opravdoví a aspoň se nebudete muset kvůli vztahům věšet. :D

17 The Denise The Denise | Web | 13. prosince 2014 v 20:31 | Reagovat

Já si třeba myslím, že první láska jde hodně přes city :)

18 Taychi Taychi | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:38 | Reagovat

Musím říct, že sama lžu, ale ve vztahu skoro vůbec, když nepočítám moje:,,Ne, nic mi není," protože neumím vyjadřovat svoje emoce. Ale když už lžu, snažím se spíše kvůli jiným lidem. Ale spíše neříkám všechno. Neřeknu mámě, že jsem prala prádlo a vypral se tam kapesník, nebo že jsem rozbila ovladač a pak ho dokázala spravit. :)
Ve vztahu se časem pravda projeví, když už něco zatajím. A i otevřené vztahy se hádají. Občas je dobré se podle mě pohádat. Posunuje to vztah o něco dál. :-)

19 romana9 romana9 | Web | 14. prosince 2014 v 4:15 | Reagovat

Verim v ni se nekdo mnam skoda ze nekde ochutnat

20 Nessi Nessi | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 9:03 | Reagovat

Fakt krásné si to napsala :-)

21 paja-writes paja-writes | Web | 14. prosince 2014 v 9:17 | Reagovat

Krásně napsáno!

22 cincina cincina | Web | 14. prosince 2014 v 10:17 | Reagovat

Jak já říkám: "Lhaní, vede ještě k většímu lhaní."
Člověk se pak do toho zamotá a už neví, kdy lhal, kdy mluví pravdu. A jednoho dne to všechno praskne.
Já třeba zase rozumím lidem, kteří nechtějí mluvit o tom, co jedli. Já taky nevykládám každému na potkání, co jsem jedla, kolik jsem toho měla a tak dále.
Ale třeba zapírání známek je docela hnus. Však všichni se učíme pro sebe a tohle ničemu nepomůže.
Ale lidi lhát nepřestanou. Nikdy.
Jinak děkuju za milý komentář k té Popelce:) Hrozně mě to potěšilo:)

23 D☮shie D☮shie | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 10:48 | Reagovat

[12]: To znám, mám to tak se svým aktuálním a prvním přítelem, je to krásné :-) Když se splní to "přání" ohledně druhého partnera. Jinak děkují za opětovnou reakci.

[14]: S tou určitou dávkou tajemství souhlasím. Lhaní a tajemství je zase další obrovský rozdíl a jinak děkuji za takové rozepsání se k mému článku. Vždycky potěší vědět, že se nad tím co píšete doopravdy někdo zamyslel.

[16]: Haha ha :D :D

[18]: To s těmi hádky je pravda. Ale přijde mi kruté se pohádat kuli lži.  Jinak já to mám naopak, mám ze sebe špatný pocit když lži i v maličkostech typu rozbila jsem ovladač a dokázala ho spravit.

[20]:[21]: Díky.

[22]: To s tím lhaním je pravda. Strašně často se nám stává, že se do vlastních lží zamotáváme. Nechtěla jsem poukázat na to jezení takto. Ale tak, že když se nás někdo zeptá dokážeme lhát jen aby jsme skryli část sebe - pravdy. Zase naopak chápu zapírání známek - je pravda, že člověk se učí sám pro sebe. Ale pokud je výchova jeho rodičů tvrdá a mají na něj vysoké nároky, plně chápu jejich potřebu se s tím tajit.
Jsem ráda, že tě můj komentář potěšil ^^

24 Charlotte Charlotte | Web | 14. prosince 2014 v 11:22 | Reagovat

Já nebudu dělat že jsem andílek, já lžu. :D ale jsou to jen drobné lži.. teda je mi jedno, co si druhý pomyslí o tom co jím, takže v tom nějak nemám potřebu lhát.. ale nedokážu někomu říct že s ním nechci trávit čas nebo tak.. prostě se vymlouvám:) a dost mě to štve.. možná to je přirozená lidská vlastnost, ale mě se pranic nelíbí

25 Libuše Ježková Libuše Ježková | Web | 14. prosince 2014 v 17:18 | Reagovat

Lhát tedy taky neumím. Když se říká pravda, nemusí si jeden pamatovat, jak co komu prezentoval. Je to jasný. Ani ve vztahu se nemá "zatloukat" jak radíval pan dr. Plzák.

26 Inalyn Inalyn | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 18:17 | Reagovat

Ďakujem za milý komentár, veľmi ma potešil :) Som rada, že poviedka má úspech :)

Ja nejako extra neklamem, no samozrejme, že tie malé klamstvá občas používam. Trebárs nepoviem rodičom o známkach, alebo ako píšeš, keď sa mi nechce ísť von tak poviem že ma nepustia a tak...Zase ale je podľa mňa lepšie klamstvo, pretože nechcem aby to toho druhého mrzelo. To by som nedokázala. Tiež klamem ak sa ma niekto spýta ako sa mám...Nechcem aby sa trápil a zaťažovať niekoho mojimi problémami...Klamstvá sú ako droga raz sa začne a už sa to len vezie ďalej a ďalej...A ja som tejto droge mierne podľahla. Našťastie ešte neklamem nejako extrémne.

Čo však neznesiem sú tie klamstvá vo vzťahoch. Kebyže s niekým chodím, nedokázala by som mu klamať. Úprimnosť a dôvera kráčajú ruka v ruke a bez toho to skrátka nie je vzťah. Vzťahy sú skrátka o rozprávaní sa, tolerancii...Skrátka vo vzťahu kde by sme jeden druhému klamali by som rozhodne nechcela byť a nevydržala by som to...Je to iné medzi kamarátmi keď sa vyhovoríš na rodičov, lebo vieš že to možno spraví inokedy ten druhý a mne osobne to nevadí...Je iné keď zaprieš rodičom známku...Ale do vzťahov skrátka lži, faloš a polopravdy nepatria. Klamstvá z nás robia niekoho iného až napokon nevieme kým sme. A ako to môže vedieť ten druhý keď to nevieme sami? Zistíme, že sa vlastne vôbec nepoznáme...Krásne si to v článku všetko vystihla :) Len tak ďalej! :)

27 Ranly Ranly | Web | 14. prosince 2014 v 19:40 | Reagovat

páni :O vážně skvělý článek. nemám slov. musím jen souhlasit

28 Lany Lany | Web | 14. prosince 2014 v 19:43 | Reagovat

Chcela by som ti pod'akovať za tvoj rozsiahly komentár k mojmu článku o postihnutých deťoch. Veľmi ma zahrial pri srdci.
Čo sa týka pravej lásky, tam už ide o to, či dievča svojmu frajerovi môže naozaj povedať pravdu, ked' ju za svoju pravú lásku nepovažuje. Lebo, ak to vo vzťahu neklape, páry si už navzájom o sebe nehovoria všetko a možno sa to už za pravú lásku považovať nedá :)

29 Foxie Foxie | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 20:39 | Reagovat

Pěkný článek... docela jsi uhodila na tu pravou strunu. Sama jsem příteli lhala, že jsem už jedla, i když jsem jídlo celý den neviděla... ale už to nedělám. Říkám mu pravdu, kdy to jen jde. Myslím, že náš vztah opravdový je. I když já osobně... jsem vlastně velká lhářka. Proto jsem si vlastně založila blog, aby někdo taky věděl pravdu a proto jsem si začala psát i deníky... protože já... jsem vážně strašný člověk. Ještě chvíli potrvá, než si dovolím říct, že jsem BYLA strašný člověk.

30 Luci Luci | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 21:00 | Reagovat

ten poslední citát je boží a vystihuje situaci :) já věřím na opravdovou lásku a ano, máš pravdu, opravdová láska vzniká tehdy, když si partneři nelžou ani se nyvmlouvají... prostě jedou na pravdivé vlně :) snažím se říkat pravdu všem, občas tedy nějaká ta milosrdná lež...

31 Rasty Rasty | Web | 15. prosince 2014 v 11:31 | Reagovat

Určitě máš pravdu. Já jsem sama na sobě nedávno zjistila, jak je mi nepříjemné  nebýt upřímná.
Někteří lidé lžou, a pak se tím ještě třeba chlubí někomu jinému. Tváří se, jací jsou borci. Nevědomky tím ale poukazují na to, že jsou ve skutečnosti zbabělí a lež jim dává to "bezpečí".
Článek je fakt dobře napsaný :)

32 Sakay Sakay | Web | 15. prosince 2014 v 17:54 | Reagovat

Citát na konci vše vystihuje:) je to heziý článek, souhlasím s tebou

33 viscovim viscovim | E-mail | Web | 17. prosince 2014 v 0:34 | Reagovat

Citát na konci je skvělý :) Článek taktéž, lži jsou určitě skvělé téma k zamyšlení. Já ale myslím, že občas se bez nich člověk neobejde. Ale rozhodně je vhodné to utnout na minimum a nelhát vůbec.

34 Jana Jana | Web | 17. prosince 2014 v 12:18 | Reagovat

Krásně napsáno :)

35 Nicole Nicole | E-mail | Web | 19. prosince 2014 v 10:23 | Reagovat

Moc pěkně napsáno :)
Já jsem se svým přítelem za měsíc 3 roky a půl, tak uvidíme, jestli je to vážně ta opravdová :D

36 Em Age Em Age | Web | 29. prosince 2014 v 12:54 | Reagovat

Svému přítelovi bych nemohla nikdy lhát. Strašně bych se za sebe styděla a nenáviděla bych se za to. :/ Raději mu řeknu upřímnou pravdu než milosrdnou lež. :)
Taky bych nemohla udělat nic, co by mu ublížilo. Nevěra, apod. Já na pravou lásku také věřím. :) Věřím, že on je moje pravá láska, máme tolik společného a je nám spolu tak dobře!

37 D☮shie D☮shie | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 19:23 | Reagovat

[24]: Chápu, že se ti tato vlastnost nelíbí. To asi nikomu. Je to jedna z vlastnosti které lidstvo odsuzuje ale samo provozuje každou sekundou své existence.

[25]: To určitě ne! S tím pamatovákem je to taky pravda.

[26]: Nemáš za co. Já jsem zjistila, že když se mě přítel zeptá "Je ti něco" a já řeknu "Ne" mám příšerný pocit. Ale když odpovím "Ano a vysvětlím mu co se děje, tak si ulevím a kolikrát (zatím vždycky) se to vyřeší.

[27]: Děkuji

[28]: Nemáš za co. Mě stejně tak potěšil tvůj článek. Tohle je věc, kterou nikdy nepochopím. Proč spolu lidé jsou ve vztahu, když spolu nechtějí být navždy? Přece jen miluji ne jen teď, ale napořád.

[29]: Doufám a věřím že časem si to o sobě dokážeš říct. Děkuji za chválu. A pokud můžu tebe chválím za to odhodlání. Fascinující důvod založit si blog. Vážně.

[30]: Milosrdná lež tu a tam uhodí.

[31]: Děkuji. To co jsi napsala s "bezpečím" mi vyznělo krásně. Máš pravdu.

[32]: Díky

[33]: Myslím, že máš správný názor.

[34]: Díky

[35]: Doufám ve Vás, že ano.

[36]: Já se přiznám, že čas od času mu řeknu nějakou tu milosrdnou lež - ale ještě ten den mu to většinou přiznám. A líbí se mi jak říkáš "nenáviděla bych se za to" protože já ten pocit mívám. Podle tvých článku na Vaší pravou lásku věřím taky a moc Vám jí přeji.

38 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 20:44 | Reagovat

Souhlasím. Vztah založený na lži nemůže vydržet. Ve vztahu je nejdůležitější upřímnost. Myslím si, že moje láska je opravdová. Usuzuji z toho, že jsem s klukem už tři a půl roku a stále jsme šťastní... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
👌