SEARCH~~~~~~~~~ARCHIVE~~~~~~~~~~CONTACT~~~~~~~~~~~ADMIN~~~~~~~~~~INFO~~~

Leden 2015

"Můj smyšlený vesmír"

31. ledna 2015 v 23:04 | D☮shie |  Articles
Můj smyšlený vesmír - aneb magie mysli.
Už od malička žiji ve svém vlastním vesmíru tvořeném hvězdy, planetkami, planety, rakety, komety, dráhy, mimozemšťany a jinými různými mimo zemskými věcmi.
Jsem mimozemšťan svého vesmíru.
Vládnu všemu ve své hlavě a přece jen, tolik černých dír co je kolem mě?

Ernest Hemingway řekl:
"Člověk radši poznává vesmír než sebe samého."
Nepromluvenou pravdou je to, že od vlastních problémů a životů raději utíkáme a to třeba i do Vesmíru, ale pro mě to neplatí. Já mám svůj vesmír ve své hlavě. Je tam různá hudba - většinou na týden jeden song, který koloběh mých komet pohání. Je tam slunce které svítí. Moje slunce ovšem, když chce, dokáže zhasnout. Kecám. Když chce? Zhasíná pořád a bohužel díky mně. Třeba když udělám nějakou hloupost které šíleně lituji. A to se pak na mě celý vesmír zlobí protože po tmě se všechny hvězdy, dráhy, mimozemšťané, raketky a vůbec všichni poztrácí, zabloudí a neví kam jít. Když pak slunce opět začne svítit na celý můj vesmír (ano můj vesmír ozařuje jen jedno sluníčko!!) najde si každá z existencí svůj vlastní nový směr, protože se mé myšlení změní.
V mém vesmíru jsou černé díry. Nemyslete si že jsou zlé! Jsou děsně fajn. Zastupují přesně ta místa která by měla zůstat skryta.


"Dětské výmluvy"

24. ledna 2015 v 19:32 | D☮shie |  Articles
cigarette××∆Už poměrně dávno jsem na internetu našla video, které poukazovalo na problémy s kouřením, této doby. Konkrétně pak na fakt toho, že lidé, kteří kouří a často" chtějí přestat" se vymlouvají jako malé děti. A krásně smyslné k tomu bylo video natočit tak, aby v něm sami děti s "dospělými" výmluvy vystupovaly. Pokud jste na video na internetu ještě nenarazili, doporučuji vám se na něj podívat. Video je vloženo do tohoto článku. ↓↓↓

V tomto článku se, ale nechci zabývat jen tématikou kouření - chtíč přestat, ale nemoci to dokázat. Chci se zabývat i kouřením jako obecným a nadále dnešními teenagery jejich tendenci svůj mladičký život už od začátku směřovat k cigaretam.

POZOR! Svůj názor nikomu nevnucuji. A budu ráda když se k článku vyjádři jak lidé co kouří a mají to rádi. Ale i lidé, kterým se to protiví.

Na úvod bych řekla, že já mám kouřit "strach" a nekouřím, protože jsem vychovávána v tom, že to nepotřebuji a tak jsem to i příjmula. Proti kuřákům nic nemám, nevadí mi. (Dobře, abych byla 100% upřímná. Jsem alergická na zápachy, i z cigarety musím si buď na prostředí zvyknout nebo nateču, neunavně kýchám, a je mi špatně.) Ale rozhodně to není tím, že by mě kouření znechucovalo. Spíš tou alergii.
👌