SEARCH~~~~~~~~~ARCHIVE~~~~~~~~~~CONTACT~~~~~~~~~~~ADMIN~~~~~~~~~~INFO~~~

"Můj smyšlený vesmír"

31. ledna 2015 v 23:04 | D☮shie |  Articles
Můj smyšlený vesmír - aneb magie mysli.
Už od malička žiji ve svém vlastním vesmíru tvořeném hvězdy, planetkami, planety, rakety, komety, dráhy, mimozemšťany a jinými různými mimo zemskými věcmi.
Jsem mimozemšťan svého vesmíru.
Vládnu všemu ve své hlavě a přece jen, tolik černých dír co je kolem mě?

Ernest Hemingway řekl:
"Člověk radši poznává vesmír než sebe samého."
Nepromluvenou pravdou je to, že od vlastních problémů a životů raději utíkáme a to třeba i do Vesmíru, ale pro mě to neplatí. Já mám svůj vesmír ve své hlavě. Je tam různá hudba - většinou na týden jeden song, který koloběh mých komet pohání. Je tam slunce které svítí. Moje slunce ovšem, když chce, dokáže zhasnout. Kecám. Když chce? Zhasíná pořád a bohužel díky mně. Třeba když udělám nějakou hloupost které šíleně lituji. A to se pak na mě celý vesmír zlobí protože po tmě se všechny hvězdy, dráhy, mimozemšťané, raketky a vůbec všichni poztrácí, zabloudí a neví kam jít. Když pak slunce opět začne svítit na celý můj vesmír (ano můj vesmír ozařuje jen jedno sluníčko!!) najde si každá z existencí svůj vlastní nový směr, protože se mé myšlení změní.
V mém vesmíru jsou černé díry. Nemyslete si že jsou zlé! Jsou děsně fajn. Zastupují přesně ta místa která by měla zůstat skryta.


A jak vypadá Váš vesmír?

Toto video mě zasáhlo už když jsem byla mladší. Vystupuje v něm krásná pozitivně naladěná slečna. Která jde životem se sluchátky na uších a i když nemusí tak kdykoliv potká, pozná, vidí nějakého člověka pomůže mu. (Ve videu je to zobrazeno symbolicky - zaťatými pěstmi) Když jsem byla mladší strašně moc jsem si přála, aby mě měl každý rád. Tehdy bych dala úplně všechno za to aby ke mně nikdo necítil odpor. Snažila jsem se. Bohužel špatně. A tak i přes mojí představu, že jsem dokonalý pozitivně naladěný člověk mě lidé okolo mě neměli rádi. Kolikrát právě díky tomu, že jsem byla pozitivní.

Stala jsem se otloukánkem. Každému jsem pomohla, ale když jsem něco potřebovala já nikdo tu pro mě nebyl. Nevadilo mi to. Byla jsem ráda, vždyť vždycky když zase něco potřebovali zavolali mě - byl to tehdy hřejivý pocit. Teď už na věc nahlížím jinak. To že jsem se nechala využívat a nikdo mi skutečně nikdy nepomohl zavinilo, že nevěřím lidem. Dlouhou dobu vlastně osm měsíců jsem svému příteli nedokázala uvěřit, že mě doopravdy miluje. Až teď. Je to těžké. Aniž bych chtěla vyvolalo to ve mně nechuť s lidmi vůbec komunikovat.

Jak na Vás video působí?
Stalo se Vám někdy něco podobného?

hipster | Tumblr
Na téma tohoto videa jsem už v minulosti zpracovala článek. Najdete ho tady. Není to žádný majstrštyk, ale je to jeden z mých prvních...

Jaký je Váš názor na článek který jsem sepsala teď a na ten co tehdy?

Zkrátka jsem věřila, že když budu lidem pomáhat pomůžou i oni mně a nebo jednou...snad..možná mi to někdo oplatí. Našla jsem svého někoho a přeji vám všem ho najít také.

Věříte, že když budete dělat dobré skutky, vrátí se Vám to?Abych byla klasifikovaná kuli nedostatečnému počtu známek z výtvarné výchovy, musela jsem nakreslit doma obraz toho, co se mi honí v hlavě. Doufám, že zde nikoho nepohorším svýmy dovednosti. Ale pro představu mého vesmíru (popsaného v záhlaví článku) ilustrační fotka.

 


Komentáře

1 Ranly Ranly | Web | 1. února 2015 v 0:32 | Reagovat

teď po tom videu mi úplně zatuhlo že nevím co říct :O
  Bylo to silné video a fakt pěkně to vyjádřili.. celkově se mi to líbí, ale bohužel si nemyslím, že heslo.. když budeš pomáhat ostatním, pomůžou oni tobě.. je taková doba, že si všichni radši podsekávají nohy. Z toho důvodu bych řekla že ne vždy se to vyplatí - jak píšeš i ty, že tě tak jen využívali.. Ale na jednu stranu tě chápu asi by se mi taky líbilo kdyby lidi věděli, že se na mě můžou s čímkoli obrátit.. Ale štvalo by mě nemít nikoho, na koho se můžu obrátit já.. to by mi přišlo fakt hodně nefér.. Tudíž věřím že je dobré, dělat dobré skutky, ale všeho s mírou, nevrátí se to vždy. Někteří lidé si pomoci neváží, nebo o ni ani nestojí.. tak proč se snažit.. nebo nás jen využijí a pošlou nás někam..
Článek který jsi psala předtím se mi líbí míň než tenhle, tenhle se mi zdá že jsi toho vyjádřila mnohem víc ale i tamten má své kouzlo magie mysli je to nejsilnější co člověk podle mě má aniž by si to uvědomoval :)
Obrázek máš pěkný :) já svůj vesmír nemám.. nemám moc bujnou představivost. Raději jsem v realitě a snažím se z ní vyjít živá.. to ale neplatí u knih, protože když čtu, a ta kniha mě baví, děj mě do sebe vtáhne natolik že můj tok myšlenek se soustředí pouze na to co se bude dít. Tyhle stavy vážně miluju :)
V článku jsi to moc pěkně napsala vždycky mi to nějak "zavře hubu" že pak nevím co mám psát jak nad tím přemýšlím :)

2 silluety silluety | Web | 1. února 2015 v 10:15 | Reagovat

Je to fakt pěkný to video :O nevím co na to říct..
teď je taková doba, že někdo se spíš na někoho přilepí a jenom ho využívá :) kéžby tohle video zhlídli všichni v mém okolí.. nebo aspoň tak nějak malinko z toho pochytili..
máš dokonalej blog :3 strašně se mi líbí tvý názory a tak :))
jinak jsi na začátku ještě říkala s těma světma jinýma. Já nevim proč, ale nemám ho O.o já se spíš utápím ve svých myšlenkách..

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 1. února 2015 v 11:36 | Reagovat

Já nemám v hlavě vesmír, ale mám svou vlastní realitu. Bohužel se s ní ta skutečná moc neshoduje a tak je pro mě někdy hodně těžké v té skutečné žít. Mám svoje filozofické zákony, které se nesmí porušit a lidi kolem mě to jaksi nehodlají respektovat. V mojí realitě má nejvyšší cenu duše a to jak moje, tak třeba stromu, veverky nebo kamene. Věci jsou poněkud kouzelnější tak, jak je vidím já.

Ohledně toho pomáhání, taky si v současné době nejprve promýšlím, jestli pomůžu a lidem moc nevěřím. Ono celkem bolí, když se s tebou půlka třídy baví jen proto, aby měli od koho opisovat matiku a tvoje "nejlepší kamarádka" už kamarádka být nechce, když jí přestaneš půjčovat věci a peníze (,které nikdy nevracela) a nechceš se už dál nechat využívat. Celkem smutné po více jak čtyřech letech známosti.

Což ale zase neznamená, že nejsem tichý, spořádaný a slušný člověk. Pro mě má duše nejvyšší hodnotu a každý špatný skutek nebo i lež jí zraňuje. Což znamená, že nemám dovoleno býti špatným člověkem. Alespoň ne v mojí hlavě. Je spousta věcí, ke kterým mám hodně divný postoj a myslím si to i já sama, ale nic se s tím už udělat nedá, stalo se to součástí mého života.

4 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 1. února 2015 v 11:40 | Reagovat

Veľmi pekný obraz. rozmýšľam, že aj ja namaľujem to, čo sa mi honí v hlave :D Mohlo by to byť zaujímavé.
Ja sa tiež snažím byť taká, že všetkým pomáham a podobne. Chcem sa zmeniť, ale veľmi to nejde. Pomôžem veľmi rada, ale keď odmietnem, mám pocit, že sa ten človek na mňa urazí a potom mám výčitky svedomia. Ach, tie moje výčitky svedomia. Niekedy by som najradšej bola, keby som ani nevedela premýšľať. Mám rada svoju hlavu, a svoje myšlienky, ktoré sú častokrát úplne geniálne, ale oveľa častejšie sú negatívne a zničujúce.
Dúfam, že si s tým raz poradím. Život ma naučí :D

5 M. M. | Web | 1. února 2015 v 16:34 | Reagovat

Ja sa riadim "rob dobré skutky, pretože tie ti prinesú pocit šťastia oveľa viac ako hocičo iné".
Ja vždy pomôžem, a rada, vždy som bola skôr tá dobrá, dobré dievča, ktoré sa snažilo každému pomôcť. Ale zistila som presne ako ty, že sa to častokrát nevypláca, hlavne v škole, pretože ty pomôžeš vždy, ale keď raz potrebuješ pomôcť ty, tak sa na teba všetci vykašlú. A to teda nie je pekný pocit. Už sa mi to stalo viackrát a odvtedy som si povedala, že už nikomu nepomôžem, len tým najbližším, u ktorých viem, že sa mi to vráti - že budú ochotní pomôcť aj oni mne.
Vieš, v dnešnom svete každý každého by najradšej len využil pre svoj vlastný prospech, a preto nie je dobré stále niekomu pomáhať, pretože sa to rýchlo môže obrátiť proti tebe.
Čo sa týka toho vesmíru - tak ja mám tiež rôzne myšlienky, ale snažím sa nemať stále hlavu v oblakoch, som skôr taký pozitívny realista, ale v určitých oblastiach som dosť pesimista - alebo skôr bojazlivec. :)

6 Hermione Hermione | Web | 1. února 2015 v 19:18 | Reagovat

Krásný článek. Líbí se mi, jak jsi popsala svou mysl, já bych to asi takhle nedokázala. Podle toho, co jsi popisovala, tak jsem asi zažila něco podobného. Snažila jsem se pomáhat a "kamarádky" se se mnou bavily jenom, když jsem něco potřebovala. Potom se na mě zase vykašlaly a já jsem si říkala, že už bych jim na to skočit neměla, ale stejně jsem to zase udělala. Dneska jsou většinou moje nejlepší kamarádky, jenže já nikdy nezapomenu na to, jak mi bylo a vlastně je pro mě hrozně těžké někomu uvěřit, protože si pořád myslím, že se se mnou baví jen pro to, aby mě mohl potom potopit.
Video je krásné. Já se taky snažím pomáhat, ale stejně si myslím, že nejsem moc ohleduplná. Budu se snažit to zlepšit. Myslím si, že je to pravda. Když člověk pomáhá druhým, pomoci se mu také dostane zase někdy jindy. :)
Ještě jednou, moc pěkný článek! :)

7 Narween Black Narween Black | E-mail | Web | 1. února 2015 v 19:20 | Reagovat

Och, to hudbou a jednou pesničkou na celý týždeň ^^ Tak to áno, tam som sa našla :D A môj vesmír vyzerá podobne ako ten tvoj. Ale môj má asi viac slniečok :) Na video môžem povedať (/napísať) len jedno veľké Wow. Krásne...
A či verím na to, že keď budem konať dobré skutky tak sa mi to vráti? Chcela by som ale mám určité pochybnosti... ak by sa ale aj nevrátili jedno každému prinesú určite- dobrý pocit :) Preto sa ich konať snažím (a tiež preto, že keď niekomu nepomôžem mám zlý pocit a výčitky a bojím sa, že sa na mňa daná osoba hnevá). Tiež som bola vždy tým "dobrým" dievčaťom, ktoré pomáhalo, požičiavalo školské pomôcky a podobne :D
A obrázok je peknô ^^ Škoda, že my už výtvarnú nemáme... chýba mi.

8 The Denise The Denise | Web | 1. února 2015 v 21:52 | Reagovat

Moc pěkný text! :-) já věřím ve vesmír..tolikrát se to splnilo..a zkus si něco přát, když ti bude pískat v uších..mluví k tobě zrovna andělé! a funguje to!

9 Beatrix Beatrix | E-mail | Web | 2. února 2015 v 16:05 | Reagovat

Znám jednu holku, jezdila se mnou na tábor. Vždycky dokázala všem pomoci. Mám ji za anděla, je vždy tak milá hodná... Prostě nejlepší člověk na světě. Stala se mým vzorem, také bych taková chtěla být, ale nedaří se mi to. Každopádně dělám pro to opravdu všechno, jenže některým lidem se prostě nikdy nezavděčíš. :( Obrázek je krásný, moc se ti povedl! :)

10 ivannax ivannax | 2. února 2015 v 21:31 | Reagovat

Minule sa mi to práve stalo, keď sme boli v kuchyni a videla som dokonale Mesiac. Bolo mi divné, že ho vidím tak dokonale. A bolo mi divné, že ho vidíme iba ako kruh, pritom je to teleso, ktoré je vo vesmíre a ktoré sa tam drží bez toho, aby ho niečo držalo.
Vôbec neviem prečo, ale napadol ma tento "citát", ktorý napísal malý chlapec na odpoveď dievčaťa, či ju má rád: "I don't know. I don't know myself yet. Plus I'm under a lot of stress at home so I can't tell. P.S.: You don't know yourself until you're 18." To P.S. je proste skvelé!

11 Baška Baška | Web | 3. února 2015 v 19:56 | Reagovat

Hemingway asi vedel čo hovorí.Ja som práve včera prečítala citát ktorý znel "Ak by sme vedeli, akých úžasných vecí sme schopní, tak by sme si sami od seba vypýtali autogram." Prečo sa potom bojíme poznávať seba? Čoho sa bojíme? Bojíme sa negatívnych vlastností alebo toho, že sa nám pred očami začne zjavovať všetko zlé, čo sme kedy urobili a ťaží nám to svedomie? Myslím si, že pozitívnych vlastností a dobrých činov by bolo viac.Aj ten najhorší človek, musel aspoň raz urobiť niečo dobré.Alebo len ja priveľmi ľuďom verím? :) Inak máš krásny blog :)

12 Elis Elis | Web | 4. února 2015 v 7:50 | Reagovat

Krásný článek a pravdivý, nejhůře se orientujeme ve vlastním životě a řešení svých problémů se vyhýbáme nebo to stále odsouváme...

13 Amálka Amálka | Web | 4. února 2015 v 18:41 | Reagovat

Myslím, že každý z nás má svůj vlastní vesmír, tys ten svůj popsala hezky. Co se týče těch dobrých skutků - pokud jde o pomoc lidem, musím mít nejprv jistotu, že o to opravdu dotyčný stojí. Že se mi dobré skutky vždy vrátí o tom vůbec nepochybuji :)

14 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 6. února 2015 v 23:43 | Reagovat

Možná jsi byla takový trochu otloukánek a nechala se využívat, ale karma nespí a všechno dobré se ti vrátí, to se neboj. :) O tom jsem se už přesvědčila nesčetněkrát. :) Takže buď pozitivní člověk dál, prosím.. Třeba se tím postupně lidé nakazí a svět bude krásnější. :D

15 D☮shie D☮shie | E-mail | Web | 7. února 2015 v 11:55 | Reagovat

[14]: V to, že se lidé nakazí jsem doufala taky dlouho, ale nějak se mi zatím nedaří...

[13]: A jaký je tvůj vesmír?  Děkuji.Já v tu jistotu už ani nedoufám po předešlých zkušenostech...

[12]: Děkuji. To je také pravda!

[11]:Děkuji. To je vážně k zamyšlení! Spousta lidí moc dobrých činů nedělá, ale i tak jich je asi víc než těch špatných. I když podle čeho srovnávat? Každý člověk je individuální osobou která má za sebou jinou historii. Problém je v tom, že každé osobě se z minulosti vybaví jako první to špatné.. Ano Hemingway je génius.

[10]: To je zajímavé - to poukázání nad filozofováním měsíce. Pak přibývají otázky jako proč tam je? Kde přesně? Co je na něm? ...
Páni ten text co jsi mi v angličtině poslala je dokonalý! To p.s. mě zaujalo!

[9]: Děkuji za chválu obrázku. Ano lidé kteří jsou milí  na všechny jdou často ostatním vzorem.  Jak to, že se ti to nedaří když pro to děláš všechno?

[8]: Zajímavá myšlenka. Jsem ráda, že to tak nemám jediná.

[7]: A můžu se zeptat co tvoří tvoje sluníčka? My měli na výběr mezi hudebkou a výtvarkou. Jinak pravdou je to, že já mám taky špatný pocit když někomu nepomohu a on mě o to žádá.

[6]:Děkuji. Myslím že po delším přemýšlení by jsi to určitě také dokázala.. i když přiznávám, že i pro mě to bylo těžké. Tohle máme úplně stejně moje spolužačky sledovali jak do mě moji spolužáci kopali na chodbě! Vždycky jsem jim pomáhala a oni mě ne. A teď je mojí nejlepší kamarádkou slečna, která proti mně na facebooku založila anti stránku. Já nemám pocit, že mě chtějí lidé potopit. Mám problém jim věřit. A je to ještě podtrženo tím, že v mém věku lidi rostou, vyvíjí se a mění. A já mám problém jim věřit i v tomhle. Protože se všechno okolo mě mění.

Video je krásné. Já se taky snažím pomáhat, ale stejně si myslím, že nejsem moc ohleduplná. Budu se snažit to zlepšit. Myslím si, že je to pravda. Když člověk pomáhá druhým, pomoci se mu také dostane zase někdy jindy. :)
Děkuji za pochválení článku

[5]: To je zajímavé - to čím se řídíš. Protože málokdo to tak má.
aj oni mne. No každý využil každého ve svůj prospěch. Ty taky? Podle mě je každý špatné označení. Jasně, využíváme lidí ve svůj prospěch ale po většinou to sami bereme v dobrém - myslíme si, že když nám někdo pomůže je to z jeho vůle (což jak čtu většinou ani moc není..) a nemáme potřebu tomu člověku to mnohokrát oplácet... Já si přijdu taky jako optimista ale s hlubokými pesimistickými chvilkami..

[4]: Určitě nakresli svoje myšlenky také je to skvělá cesta do nitra sama sebe.
Myslím, že by jsi se měnit neměla. Protože v očích ostatních to bude k horšímu. Na základě toho samozřejmě ne, ale když je člověk zvyklý a dělá tuto aktivitu - pomáhání lidem dlouho to, že se sám tak hodně změní   mu může postupem času nelíbit a hnusit. Ze zkušenosti vím, že jsem se změnila a chybí mi to jaká jsem byla a jací lidé byli ke mně. Kdysi mě sice zneužívali ale teď se se mnou nebaví vůbec. A aktuálně hledám cestu jak ven. S výčitky svědomí a až moc velkou dávkou přemýšlení nad vším mám také problém - ovšem obojího se zbavit nechci. Třeba to čas vyřeší za nás.

[3]: Tvoje realita zní opravdu krásně - to myslím smrtelně vážně. Jsem ráda že se mí čtenáři nechytli jen toho vesmíru ale šli opravdu do své hlavy. Zajímalo by mě jaké filozofické zákony tvé reality jsou pro tebe hlavní? Jinak chápu to. Můj vesmír také lidi nechápou. Ale svojí realitu nemám. Když jsem byla malá - představovala jsem si svůj svět v mysli jsem stromy viděla jinak, podobně jak jsou stvořené v animovaném filmu Coraline. Tenkrát to pro mě bylo úžasné. Ale postupem času se mi lidi začali vysmívat a tak jsem se tohoto zlozvyku zbavila.  Teď si nejsem jistá, jestli mě pochopíš, ale jestli ano, budu opravdu ráda.
To s tvojí "nejlepší" kamarádkou mě mrzí. Strašně se mi líbí jak svojí duši upřednostňuješ nade všechno. Né svojí osobu. Ale svojí duši.

[2]: Moje myšlenky jsou můj vesmír. Když se podíváš na ten obrázek jsou tam nerozluštitelné bílé znaky je tam iniciálově zaznamenaná láska k mému příteli. Je tam nekonečno. Hlava mimozemšťana, panda. Všechny tyto symboly jsou pro mě důležité a vyjadřují mé myšlenky v průběhu kreslení tohoto obrazu.

[1]: Je pravda, že si lidé mají tendenci podkopávat nohy. Ale zase já to vidím tak, že to nedělají úmyslně aby ublížili ale v rámci chtíče - svého sobectví. Pokud někdo ubližuje záměrně - aby ublížil dává mi ten nejlepší důvod ho nemít rád. Ten pocit, když všichni se svými problémy chodili za mnou a ne za někým jiným mě fascinoval, fascinuje mě doteď. Nyní mi chybí. To že jsi řekla že síla magie mysli je ta nejsilnější co člověk má mě zaujalo. A myslím, že v tom s tebou souhlasím. "Snažím se z ní vyjít živá" to mě pobavilo. Co se týče těch knih! Jsem opravdu ráda, že to někdo konečně zmínil. Myslím, že jsi toho napsala hodně. A děkuji, vážím si toho.

16 Barlie Barlie | Web | 8. února 2015 v 13:26 | Reagovat

Tak tedy smekám tvůj obrázek se mi vážně líbí, i když působí trochu depresivně a možná i zmateně (možná se mi to jen zdá, nejsem znalec umění), ale je fakt pěknej!
Já asi nemám svůj vymyšlený vesmír ani realitu. Já si upřímně vysnívám svoji budoucnost. Místo toho abych si představovala jakýsi paralelní svět představuju si svojí krásnou budoucnost. A třeba se to někdy stane :D
A s tím pomáháním.. myslím, že je úžasné pomáhat druhým. Nevím, kdo někdo mi řekl, že v dnešním světě se bere dobrota jako tvoje slabost a ne pomoc druhým a je to asi pravda. Ale myslím, že i tak by se člověk měl být snažit být dobrý :)

17 Choi Mari Choi Mari | Web | 14. února 2015 v 18:15 | Reagovat

[3]: Ony jsou to spíše takové morální zásady, než úplné zákony. Třeba lhát, krást, atd. se nesmí, protože špatné věci zraňují tvojí duši a nic cennějšího než moudrost a duše není. Upřímnost je hodně ceněná (možná proto, že tolik lidí upřímných není). Lidé by měli být jako porcelánové panenky - jemní, vytříbení a slušní a úctiví, ale tu úctu si musí nejprve v očích ostatních zasloužit.

Ještě pořád hodně dám na skautské zákony, i když ve skautu už pár let nejsem. Hodně se mi líbil zákon č.8: Skaut je bratrem každého skauta a přítelem všech lidí dobré vůle. Skauti by měli být úctiví nejen k lidem a jejich výtvorům, ale i k přírodě a všem tvorům a rostlinám.

18 Choi Mari Choi Mari | Web | 14. února 2015 v 18:17 | Reagovat

[15]: Sem omylem reagovala na svůj vlastní komentář, místo toho tvého (jsem si totiž už úplně nepamatovala, co jsem tam všechno napsala a tak jsem si to chtěla znovu přečíst).

19 Charlotte Charlotte | Web | 22. února 2015 v 12:55 | Reagovat

asi to sem moc nepatří, ale ten začátek mi hrozně připomněl Zeměplochu :D

20 Amálka Amálka | Web | 23. února 2015 v 11:16 | Reagovat

[15]: Můj vesmír?:) Palouček u lesa, vzduch jako po dešti, uprostřed přírodní fontána zalitá sluncem, víly, tančící kolem svých květinek, jednorožci připravení k projížďce, andílkové k objetí, rozkvetlé šípkové růže, kolem plno dalších zvířátek a voňavé bylinky na zemi. Všechna má přání se zde okamžitě stávají skutečností a umím samozřejmě létat, hehe:)

21 D☮shie D☮shie | E-mail | Web | 23. února 2015 v 17:19 | Reagovat

[16]: Děkuju za chválu mého obrázku :-) Aby působil zmateně byl jeden z účelu takže díky, že jsi to zmínila. Moje hlava je aktuálně v tak zmateném stavu, že mám každou chvílí pocit že exploduje...
Občasné představy své budoucnosti mám taky, právě obsažené ve svém vesmíru. Ale je krásné se nad myšlenkou "jak to jednou bude" rozplývat.
Páni to že "dobrota se bere jako slabost" mě zaskočilo. Ona v dnešní době to pravda asi je. Ale s ohlédnutím k minulosti také.

[17]: Strašně se mi líbí jak zmiňuješ a užíváš slova "duše". Naprosto s tebou souhlasím, je to to nejcennější co v životě máme a to jediné na co by jsme si nikdy neměli nechat sáhnout.
Co se té úctivosti týče. Krásně jsi to řekla, ale já bych to řekla trochu jinak. Ne v očích druhých ale v očích vlastních. Já samotná mám obrovský problém co se uctívání a cenění si sama sebe týče.
Já do skautu nikdy nechodila. Ale tento zákon je fakt super. A je hodně poznat - dle tvých slov že tě zaznamenal.

[19]: Fakt? :D  Teď si nejsem jistá jestli to brát jako urážku nebo lichotku.

[20]: Vzduch po dešti achh. Hihi. Páni tvůj vesmír se mi hrozně líbí. Když čtu o vesmírech ostatních vždycky si představuji jak najednou z toho svého vstoupím do těch cizích a kochám se jejich krásou a pak jdu zase zpátky.

22 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 23. února 2015 v 19:25 | Reagovat

Pěkné video :) Já strašně ráda pomáhám lidem... jen se člověk musí taky naučit, v jakou chvíli pomoci a v jaké ne. Protože se pak z dobrého úmyslu může vyvrbit něco zlého :)

23 pavel pavel | Web | 25. února 2015 v 12:21 | Reagovat

Je to pravda co píšeš o vesmíru, to říkají i mystici. Vesmír je všude, tedy i v nás. :)

24 Beatricia Beatricia | Web | 25. února 2015 v 13:03 | Reagovat

Je to nádherný článek, zaryl se mi hluboko pod kůži a přemýšlím o něm. To byl asi také tvůj úmysl.
Lidé si mají pomáhat, ale je mnoho jedinců, lépe řečeno individuí, která toho zneužívají. Já jsem skeptik a pragmatik a nevěřím. Až po velmi dlouhé době.
Ten obrázek je skutečně znamenitý. ☼☼☼

25 Romi Romi | Web | 25. února 2015 v 21:09 | Reagovat

moc moc pekné
pridala jsme si te na fb

26 Van Vendy Van Vendy | Web | 25. února 2015 v 22:20 | Reagovat

Tvůj nakreslený vesmír se mi líbí - a ten popsaný taky. Včetně černých děr, mít totiž totálně uzavřené úložiště není k zahození!
Také se mi líbí ta myšlenka o občasném zatmění - chvíli, kdy se stane něco ošklivého a vesmír kolem zhasne. Aspoň tak jsem to pochopila a takhle bych to i cítila.
K videu - na to by se dala napsat pěkná povídka, nebo natočit film, ve smyslu, že ta holka je anděl spadený na zem, anděl, který se nemůže vrátit, ale má ještě jakési zbytky sil, kterými může ovlivnit dění kolem. Každý by takového anděla potřeboval potkat, aspoň několikrát do roka.
Jinak myslím, že od dob anettwolflunu jsi pokročila o hodně velký kus dál a je moc dobře, že ses nezastavila a nepřešlapuješ na jednom místě.

27 Maruška H. Maruška H. | E-mail | Web | 27. února 2015 v 12:36 | Reagovat

Video na mě působí hodně optimistickým dojmem. Trochu se vidím v té slečně. Vždy chodím se sluchátky, hraje mi hudba, pozoruju okolí, ale neslyším hlasy. Svět je hned krásnější.

28 Kristeen Kristeen | Web | 27. února 2015 v 19:57 | Reagovat

To video je krásne a hlavne pravdivé :)

29 Lů | Web | 27. února 2015 v 22:41 | Reagovat

Svůj vesmír jsi popsala (i nakreslila) moc pěkně. Myslím, že nic takového bych nikdy nedokázala. :)

To video je krásné. Je to moc hezky zpracovaný a myslím, že by ho měl vidět každý. Aby si tohle lidé uvědomovali.
V dnešním světě je to bohužel tak, že lidi raději přehlíží, starají se jen o své a ostatní jim jsou lhostejní.
Ale existují i výjimky.
Nevím, jestli je to tím, že jsem střední školu studovala zdravotní a teď studuji speciál. pedagogiku, ale v tomto okolí je většina lidí, kteří pomáhají ostatním a nekašlou na ně. Nevím, jestli je to náhoda, nebo je to vážně těmi "pomáhajícími" obory...
Jinak ten pocit, když jsem někomu pomohla... ten byl k nezaplacení. :)) Vždycky, když se naskytne taková příležitost, celkem se bojím nabídnout pomoc, ale když je vidět pak na lidech, jak jsou vděční, mám hned lepší den. :)
Ale ve všech situacích taky nejde pomoci, no... aby se to pak neobrátilo proti nám samým. Záleží na situaci a tak... ale když to jde a je vidět, že člověk tu pomoc potřebuje, snažím se pomoci.
Ale jinak k lidem taky nemám moc důvěru, ráda pomůžu, ale raději moc neočekávám od druhých.
Ale toho svého Někoho, jsem už naštěstí také našla. :)
A věřím tomu, že když někdo pomáhá, jednou se mu to vrátí, určitě! :)

A děkuji moc za krásný komentář! :)
To motto je pěkný. :) Já měla tedy na základní škole jiné kamarádky, na střední také...a vždycky byl ten přechod těžký... a teď na VŠ jsem taky předem nikoho neznala. Tohle byla holčina, se kterou jsem se tam bavila nejvíc. Taková skoro jediná, se kterou jsem se v té třídě víc bavila. Možná proto mě to tak štve. Ale člověk si asi musí zvyknout a nějak se s tím poprat. Případně se snažit najít si v té třídě jiné kamarádky.
Ale vím, že mě chápeš. :)

Já jsem se s touto nemocí setkala jen na praxi, ale tam byli autisté asi tři... a neměla jsem moc možnost s nimi pracovat. Tak uvidíme...
Ale určitě to nebude jednoduché.
A to s tím chlapcem z bývalé třídy je mi líto, věřím, že to muselo být nepříjemné. Děti dokáží být dneska zlý... a neuvědomují si, co to může druhému způsobit. :/
A ještě jednou děkuji moc. :))

30 Fredy Kruger Fredy Kruger | 27. února 2015 v 23:34 | Reagovat

" Prolít jsem Sluneční soustavou !
... kdeť  slunce ? ... to už mám za hlavou...
letím ku středu  galaxie !!
... chvilku horko... zas  zima mi je !!
Jest wolem každý, kdo neví.. že,
ve stavu úplné beztíže,
( tam, kde není již gravitace )
narušena jest  srdce práce,
... práce střev ! člověk náhle  srát chce....
krev  se mi valí do hlavy !!!

... je to tak ... v hlavě mám návaly
a celkově  je  mi na blití !!!

Proboha !!!  kdo mě chce chytiti ???
Obrovská  černá  díra !!!
... no toto ??  ... no kýho výra !!!"

Hoch křičí : " cítím... mně praskají kosti !
... tu  HORIZONT  blízko  je  UDÁLOSTÍ !!
... k Schwartschildovu  jdu ... poloměru !!"

Hoch křičí : " Vzepřu se ! ... neposeru !"
... však černá díra jej zachytává !!
Jossef  Beykk  křičí ....

" Co řveš  jak kráva ??" ...
křičejí  na hocha  rodiče
" Tohleto ?... to už je o ničem !"

Hoch vzbuzen !!

"Zase je posraný !!"
...hoch rodiči vlečen je do vany

" Toť  páté již v měsíci posrání !"

hoch lživě tvrdí : " Jsem neposraný !"

" Mu zaražme  astrální cestování !
...takové  krawiny... o ničem !!"

Rozčileni jsou rodiče !

31 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 28. února 2015 v 8:50 | Reagovat

Krásny článok. Ten úvod ma zaujal, každý z nás by mal mať v hlave vlastný vesmír, ktorý funguje podľa jeho pravidiel. Slnko, ktoré občas zhasína? Hm. zaujímavá myšlienka.

Ja som sa nikdy nesnažila o to, aby ma ľudia mali radi. Nejako som vedela, že všetci ma mať radi nemôžu a tak som sa snažila orientovať sa na tých, teraz už mojich priateľov.

Či verím, že sa mi dobré skutky vrátia? Verím na karmu, takže áno :)

A video? Veľmi zaujímavé. Čudujem sa, že som ho neobjavila skôr. Zo začiatku som si hovorila, že ona pomáha aj ľudom, ktorí to možno neocenia ale ten koniec ma proste zabil. Ako pomohli jej. Veľmi krásne video. Ďakujem, že si mi ho ukázala ;)

32 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 28. února 2015 v 11:10 | Reagovat

Strašně moc ti děkuji za komentář! Jsem moc, moc a moc ráda, že se ti článek líbil, udělalo mi to neskutečně velkou radost! :-)

Nechápu, jak dokážeš napsat článek, do kterého se dokážu tak moc vcítit. Tak moc, že si chvíli přijdu, jako bych to psala já, ty pocity, myšlenky a to všechno - je to opravdu neskutečný. Tvé články ve mě zanechají takový zvláštní (hodně dobrý) pocit. Nevím ani jak k tomu dojdu..prostě..jako kdyby si mě hypnotizovala článkem :D

Taky jsem takový otloukánek, který všem pomáhá. Nebo né všem, ale prostě ti, kteří to potřebují. A samozřejmě se najdou tací, kteří mi pomáhají tak moc, že já ani nevím, jak se jim odvděčit. Ale víc je tich, kteří ani neumí poděkovat. A i přesto, že vím, jací ke mě jsou, tak já stále a stále pomáhám, i když mě to stojí čas a trpělivost. Víš, jde hodně poznat, že jsi skvělá slečna s velkým srdíčkem :-) Na světě je opravdu málo takových lidí.

A teď přejdu k videu...
Kdybych měla popisovat každou část ve videu, jsem tu do zítřka. Takže musím říci, že to video je opravdu perfektně promyšlené a rozhodně inspirující. Dala jsem si ho ihned do oblíbených a koukám na to už po 3. Tím koncem ve mě úpně hrklo a mám v očích slzy, i přesto, že vím, že je to zdokumentované a nepravdivé, ale prostě jsem se tak v cítila. Musím říct, že já můžu vidět několik videí, ale nikdy nenarazím na takové, že ve mě zanechají obrovskou myšlenku. A ty vždy najdeš video, které je nepopsatelný příběhem. Za tohle ti opravdu děkuji. Pomáhám, snažím se jak nejvíce to jde, ale teď vím, že se mám snažit ještě víc. Opravdu ti moc děkuji! Těším se na další článek a doufám, že bude brzo! ♥

Ten obrázek je naprosto fascinující! Bože, nejen že píšeš tak dokonalé články, ale ty i tak nádherně kreslíš. Tohle by mě v životě nenapadlo nakreslit! Opravdu klobouk dolů, je to neskutečně krásný a mě málem vypadly oči z ďůlků.!

33 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 28. února 2015 v 13:02 | Reagovat

Já věřím tomu, že boží mlýny melou a vše, co jsme v životě udělali, se nám nějakým způsobem vrátí.. :)

34 Anette Anette | Web | 28. února 2015 v 13:02 | Reagovat

zaprvé děkuji za pěkný komentář, ani nevíš, jak mě potěšil! :) jsem ráda, že se ti kresba líbila, udělala jsi mi velikánskou radost, jsi úžasná :)
to video je nádherné... ani nevím, co na to říct :) je to natočené a promyšlené dokonalým způsobem, musím říct, že konec mě skoro rozplakal. málokdy narazím na takové video s takovou myšlenkou :)
píšeš skvělým způsobem, člověk se dokáže dobře vcítit do dané situace :)
mimochodem, to, co jsi namalovala, je krásné, nejen, že umíš bezvadně psát, ale i tak pěkně malovat? jsi talent! :)

35 Olja:) Olja:) | Web | 28. února 2015 v 17:41 | Reagovat

Bohužel znám vážně hodně lidí,kteří jsou takový dobráci,že všem vždycky pomůžou,jsou na všechny hodný a s nikým nemají spory. S takovými lidmi se ale v dnešní době také nejvíce vyjebává a to je to nejsmutnější. Občas bych těm lidem chtěla říct,že tím jak jsou hodní,ze sebe dělají blbečky ale já na to prostě nemám to srdce. :X

36 Pauline Sparrow Pauline Sparrow | E-mail | Web | 28. února 2015 v 20:18 | Reagovat

To je právě ve společnosti úplně to nejhorší. Všem pomůžeš a když sama potřebuješ, všichni radši dělají, že tě nikdy neviděli a že tě neznají. Také lidem nevěřím. Nedokážu věřit ani těm, co to se mnou myslí vážně dobře. Ale to je život a hlavně tohle století a tahle doba:). Jinak ta malba je krásná. A článek na mě názorově působí skvěle!:)

37 Lady≈Claire Lady≈Claire | E-mail | Web | 4. března 2015 v 19:09 | Reagovat

Teď jsem o něčem podobném psala článek. :)
Náš vlastní vesmír, náš vlastní svět :) To všechno je přímo tady

38 Sugr Sugr | E-mail | Web | 4. března 2015 v 19:25 | Reagovat

Zajímavý článek, líbí se mi, hezky jsi to napsala!:-)

39 duck life duck life | E-mail | Web | 14. července 2018 v 5:53 | Reagovat

Best, will check it soon.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
👌