SEARCH~~~~~~~~~ARCHIVE~~~~~~~~~~CONTACT~~~~~~~~~~~ADMIN~~~~~~~~~~INFO~~~

Březen 2015

"Nejhorším národem na světě jsou děti"

7. března 2015 v 16:55 | D☮shie |  Articles
"Nejhorším národem na světě nejsou židé nebo Arabové. Nejhorším národem na světě jsou děti, jakmile zjistí, že je mezi nimi někdo jiný." Řekl Ivo Toman. Jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů. Muž který trpí už od dětství Turettovým syndromem (silnými viditelnými i slyšitelnými tiky) A měl pravdu. Nejhorším národem jsou doopravdy děti.

Zajímá-li vás příběh tohoto muže můžete si ho přečíst zde

Když jsem byla malá, byla jsem šikanována. A i když mnozí tvrdí že ne (není to pro ně dostačující nebo co) já vím že ano. Vím, že jsem musela snést obrovský společenský nátlak. Který když jste teprve na začátku dospívání a puberty se snáší opravdu s těží. (upřímně řečeno snaží se s těží i na konci puberty, i v dospělosti) Nyní ale celou tu situaci (celé své dětství?) a můj pobyt na základní škole beru jako vtip. Vzpomínky na zřejmě nejhorší roky svého života beru jako úsměvné. A proč? Myslím, že je to právě díky tomu, že jsem dokázala svým trýznitelům odpustit a smířit se s minulostí.

Můj spolužák ze třídy právě na základní škole trpěl lehkou formou autismu, díky vlivu mých ostatních spolužáků, kteří ho neustále šikanovali: házeli po něm jídlo, nadávali mu, utahovali si z něj, bili ho, se jeho stav zhoršil natolik, že x týdnů v posledním ročníku základní školy nebyl schopen do školy vůbec přijít a jeho rodiče museli vyhledat odbornou pomoc.

#March2015

7. března 2015 v 16:33 | D☮shie |  Blog

∞ to infinity and beyond.
Škola, škola, škola a zase jenom samá škola. Myslela jsem, že když už je po pololetí dají nám v ní alespoň chvilku klidu - prdlajs. Minulý týden byly prázdniny. I přesto jsem n tento týden napočítala tři zkoušení, pět testů a jednu slohovku. Úspěšně jsem ho sice přežila, ale žádná výhra to není. Blog jsem založila ještě před Vánoci a leč se opravdu snažím na něm být stále aktivní je to pro mě velmi obtížné. Přece jen prvák na gymplu není žádná sranda! Ještě když v prvním čtvrtletí přejdete z gymplu na gympl a dva měsíce ze tří před pololetím jste nemocní. A učitelka z matematiky vám na víkend vždy připraví přípravy (to je sranda plná příkladů které jí musíte odevzdat jinak máte za pět.)
- To jenom aby jste věděli proč nestíhám zveřejňovat víc článků.


Jinak Vám chci poděkovat, že mě stále sledujete. Za dobu za kterou jsem update nenapsala. (Jakože tohle je první.) Jsme toho dosahli fakt hodně! Tak třeba díky doméně blog.cz byl můj článek o kouření (tady) publikován a doporučen na jejich hlavní straně. Chtěla bych Vám všem kteří jste ho četli poděkovat, hlavně pak těm teří mi na něj reagovali v komentářích. Oceňuji a vážím si každého názoru.
Dalším pro mě takovým osobním uspěchem se stalo, že tento blog byl schválen na internetových stránkách blogerky.cz takže pokud se Vám můj blog líbí můžete ho na tomto odkazu sledovat.
Podařilo se mi založit i bloglovin.


Děkuju za přečtení tohohle updatu :-) Přeju všem aby nám ten školní rok co nejrychleji utekl a byly tu prázdniny! Páá
👌