SEARCH~~~~~~~~~ARCHIVE~~~~~~~~~~CONTACT~~~~~~~~~~~ADMIN~~~~~~~~~~INFO~~~

Articles

"Nejhorším národem na světě jsou děti"

7. března 2015 v 16:55 | D☮shie
"Nejhorším národem na světě nejsou židé nebo Arabové. Nejhorším národem na světě jsou děti, jakmile zjistí, že je mezi nimi někdo jiný." Řekl Ivo Toman. Jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů. Muž který trpí už od dětství Turettovým syndromem (silnými viditelnými i slyšitelnými tiky) A měl pravdu. Nejhorším národem jsou doopravdy děti.

Zajímá-li vás příběh tohoto muže můžete si ho přečíst zde

Když jsem byla malá, byla jsem šikanována. A i když mnozí tvrdí že ne (není to pro ně dostačující nebo co) já vím že ano. Vím, že jsem musela snést obrovský společenský nátlak. Který když jste teprve na začátku dospívání a puberty se snáší opravdu s těží. (upřímně řečeno snaží se s těží i na konci puberty, i v dospělosti) Nyní ale celou tu situaci (celé své dětství?) a můj pobyt na základní škole beru jako vtip. Vzpomínky na zřejmě nejhorší roky svého života beru jako úsměvné. A proč? Myslím, že je to právě díky tomu, že jsem dokázala svým trýznitelům odpustit a smířit se s minulostí.

Můj spolužák ze třídy právě na základní škole trpěl lehkou formou autismu, díky vlivu mých ostatních spolužáků, kteří ho neustále šikanovali: házeli po něm jídlo, nadávali mu, utahovali si z něj, bili ho, se jeho stav zhoršil natolik, že x týdnů v posledním ročníku základní školy nebyl schopen do školy vůbec přijít a jeho rodiče museli vyhledat odbornou pomoc.

"Můj smyšlený vesmír"

31. ledna 2015 v 23:04 | D☮shie
Můj smyšlený vesmír - aneb magie mysli.
Už od malička žiji ve svém vlastním vesmíru tvořeném hvězdy, planetkami, planety, rakety, komety, dráhy, mimozemšťany a jinými různými mimo zemskými věcmi.
Jsem mimozemšťan svého vesmíru.
Vládnu všemu ve své hlavě a přece jen, tolik černých dír co je kolem mě?

Ernest Hemingway řekl:
"Člověk radši poznává vesmír než sebe samého."
Nepromluvenou pravdou je to, že od vlastních problémů a životů raději utíkáme a to třeba i do Vesmíru, ale pro mě to neplatí. Já mám svůj vesmír ve své hlavě. Je tam různá hudba - většinou na týden jeden song, který koloběh mých komet pohání. Je tam slunce které svítí. Moje slunce ovšem, když chce, dokáže zhasnout. Kecám. Když chce? Zhasíná pořád a bohužel díky mně. Třeba když udělám nějakou hloupost které šíleně lituji. A to se pak na mě celý vesmír zlobí protože po tmě se všechny hvězdy, dráhy, mimozemšťané, raketky a vůbec všichni poztrácí, zabloudí a neví kam jít. Když pak slunce opět začne svítit na celý můj vesmír (ano můj vesmír ozařuje jen jedno sluníčko!!) najde si každá z existencí svůj vlastní nový směr, protože se mé myšlení změní.
V mém vesmíru jsou černé díry. Nemyslete si že jsou zlé! Jsou děsně fajn. Zastupují přesně ta místa která by měla zůstat skryta.

"Dětské výmluvy"

24. ledna 2015 v 19:32 | D☮shie
cigarette××∆Už poměrně dávno jsem na internetu našla video, které poukazovalo na problémy s kouřením, této doby. Konkrétně pak na fakt toho, že lidé, kteří kouří a často" chtějí přestat" se vymlouvají jako malé děti. A krásně smyslné k tomu bylo video natočit tak, aby v něm sami děti s "dospělými" výmluvy vystupovaly. Pokud jste na video na internetu ještě nenarazili, doporučuji vám se na něj podívat. Video je vloženo do tohoto článku. ↓↓↓

V tomto článku se, ale nechci zabývat jen tématikou kouření - chtíč přestat, ale nemoci to dokázat. Chci se zabývat i kouřením jako obecným a nadále dnešními teenagery jejich tendenci svůj mladičký život už od začátku směřovat k cigaretam.

POZOR! Svůj názor nikomu nevnucuji. A budu ráda když se k článku vyjádři jak lidé co kouří a mají to rádi. Ale i lidé, kterým se to protiví.

Na úvod bych řekla, že já mám kouřit "strach" a nekouřím, protože jsem vychovávána v tom, že to nepotřebuji a tak jsem to i příjmula. Proti kuřákům nic nemám, nevadí mi. (Dobře, abych byla 100% upřímná. Jsem alergická na zápachy, i z cigarety musím si buď na prostředí zvyknout nebo nateču, neunavně kýchám, a je mi špatně.) Ale rozhodně to není tím, že by mě kouření znechucovalo. Spíš tou alergii.

"Pravá láska"

30. listopadu 2014 v 18:44 | D☮shie
Untitled
Pravá láska. Uhm. Můj názor na pravou lásku? Je opravdová. A to se vším všudy!
Často, když se podívate okolo sebe, můžete vidět relativně zamilované páry. Možná jsem naivní, ale velmi silně na tu "pravou" lásku věřím. A vždycky když se s někým bavím, mám pocit, že všichni okolo mě už zapomněli co ta pravá láska vlastně je. A právě proto jsem nahoře ↑ odpověděla na otázku jaký je můj názor na tento druh lásky, slovem "opravdová". Spousta lidí se totiž díví, že jim nevydrží vztah, i když si vzájemně neříkají pravdu. A to je ta "opravdovost".

 
 

Reklama
👌